Przygotowania do ślubu Fotograf na wesele Kielce

Jak przygotować się do wesela ?

Wiadomo już, że nie da się wszystkiego zaplanować od A do Z, i że nie da się wszystkiego przewidzieć w 100%. Każda z par marzy o tym aby ten dzień przeszedł najśmielsze oczekiwania, aby wypaść jak najlepiej i aby uniknąć wszelkich niespodzianek. W trakcie przygotowań i towarzyszącym im emocjom nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Część z nas nie jest przyzwyczajona do bycia w centrum uwagi. To całkowicie zrozumiałe. Są, jednak sposoby na to jak poradzić sobie z poczuciem skrępowania przed obiektywem aparatu. O to kilka z nich :

Jak przygotować się do wesela – Relaks, wyciszenie oraz Sen !

Przed ślubem warto postawić na regenerację. Masaż, kąpiel, dobra książka, każdy ma swój sposób na to jak się zrelaksować. Jak mówi przysłowie : W zdrowym ciele zdrowy duch. Wyciszenie oraz odpowiednia ilość snu pozytywnie wpłynie nie tylko na nasz wygląd, ale i na samopoczucie następnego dnia. Zmęczenia, niewyspania i towarzyszącemu temu rozdrażnienia nie da się ukryć. 

Sztuczne pozowanie ? – Stanowcze nie !

Nie myślcie o tym, że jesteście fotografowani, zachowujcie się naturalnie. Pomyślicie teraz, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Skupcie się na sobie i swoich emocjach. Zdajcie się na umiejętności fotografa. Nie każde zdjęcie wymaga pozowania. Zgodzimy się bowiem wszyscy, że najlepsze zdjęcia to te, które uchwycą was w najmniej oczekiwanym momencie. Niespodziewany wybuch śmiechu, spontaniczny pocałunek, łezka w oku towarzysząca wzruszeniu. Nie pozujcie za każdym razem, gdy zobaczycie, że obiektyw jest skierowany w Waszą stronę.

Przygotowania: dom, kościół i sala weselna

Wszyscy wiemy, że najważniejsi tego dnia to Para Młoda, towarzysząca jej rodzina i przyjaciele. Nie da się jednak ukryć, że magię tworzą też miejsca w jakich się znajdujemy. Co w tym przypadku może poradzić fotograf?

DOM:

  • Warto dobrze przemyśleć miejsce, w którym będziecie się ubierać. Dobrze jeżeli pokój ten jest widny, dobrze doświetlony. Tło do zdjęć jest również bardzo istotne, im mniej “zamieszania” w tle tym lepiej. O ile to możliwe, usuńcie z niego zbędne przedmioty i ozdoby. Aby uniknąć prześwietlenia zdjęć zawsze ustawiamy się do źródła światła, (np.okna) pamiętajcie o tym zwłaszcza podczas planowania błogosławieństwa. 

KOŚCIÓŁ:

 

Pamiętajcie aby poprosić gości aby zajęli przednie ławki w kościele, w ten sposób nie powstanie efekt pustego wnętrza na zdjęciach. Długo czekaliście na ten dzień i chcecie jak najszybciej wypowiedzieć sakramentalne TAK ? Wytrzymajcie jeszcze trochę i nie spieszcie się idąc do ołtarza, starajcie się nie patrzeć pod nogi, nie kręćcie głowami w kierunku swoich gości, na przywitanie się z każdym przyjdzie jeszcze czas. Świadkowie niech idą krok za wami, tak aby również ich udało się objąć w kadr.  Z kolei Ksiądz, niech idzie kilka metrów przed wami. Krzesła na których usiądą świadkowie niech zostaną ustawione w literę V, zdjęcia z tyłu i boków wyjdą wtedy o wiele lepiej. Nie patrzcie na księdza podczas składania przysięgi, patrzcie sobie w oczy. Postarajcie się również nie zasłaniać dłońmi momentu wsuwania sobie obrączek na palce 😉

 

SALA WESELNA:

  • Fotograf za wszelką cenę stara się być na sali weselnej przed  Wami, tak aby uchwycić moment wejścia na salę. Jeśli jednak, dotrzecie na salę przed fotografem, koniecznie na niego zaczekajcie, zebranie sprzętu i bezpieczne go zapakowanie może zająć chwilę. Jeśli wejdziecie sami, nie będziecie mieli zdjęć z tej części wesela. Jeśli dużą uwagę poświęciliście pierwszemu tańcu, zatańczcie go sami.  Uprzedźcie orkiestrę lub DJ-a, aby nie zwoływał Gości do kółka, dzięki temu nic nie umknie fotografowi. Podobnie w trakcie oczepin, zrezygnujcie z tworzenia kółek, panny i kawalerowie w zamian za to mogą ustawić się w rzędzie bezpośrednio za wami. Dzięki temu będę miał więcej możliwości na zrobienie wyjątkowych zdjęć.

Powyższe porady to jedynie część, spośród tych które chciał bym Wam przekazać, dlatego też  serdecznie zachęcam do współpracy.  Jak przygotować się do wesela ? to tylko wstęp 🙂